PDF Print

Новини

 

21.02.2021

В Інституті рослинництва імені В.Я. Юр’єва НААН з 22.02.2021 р. по 26.02.2021 р. згідно затвердженого плану Національної академії аграрних наук України на 2021 рік буде проведено курси підвищення кваліфікації наукових і науково-педагогічних працівників за напрямами: «Методологічне та інформаційне забезпечення селекційних досліджень», «Формування, ведення, ефективне використання колекцій генетичних ресурсів рослин». Курси будуть проведено в дистанційному режимі. Організаційні питання: e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it (з поміткою «Курси»).

 

19.12.2020

15 грудня 2020 року в Інституті рослинництва імені В.Я. Юр’єва НААН відбувся захист дисертації Міщенка Сергія Володимировича на тему: «Теоретичні і практичні основи використання інбридингу та гібридизації в селекції конопель», поданої на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук зі спеціальності 06.01.05 «Селекція і насінництво». Науковий консультант – доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НААН Кириченко Віктор Васильович; офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НААН Лавриненко Юрій Олександрович, доктор сільськогосподарських наук, професор Ващенко Володимир Васильович, доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Сергієнко Оксана Володимирівна.

Вітаємо Сергія Володимировича з успішним захистом докторської дисертації!

 

19.11.2020

Шановні клієнти! Пропонуємо Вам до продажу високоякісне насіння ярих культур під урожай 2021 року. З пропозицією можна можна ознайомитись в розділі "Каталог продукції" або за посиланням

За додатковою інформацією звертатись моб. тел. +38 (097) 980-38-27;

е-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

 

 

 

alt

 

 

20.10.2020

Колектив інституту щиро вітає директора Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва НААН

Кобизєву Любов Никифорівну

з присвоєнням звання

Члена-кореспондента Національної академії аграрних наук України!

Бажаємо Вам, шановна Любов Никифорівна, нових здобутків і досягнень у науці, організаційній роботі та підготовці молодих науковців, творчої наснаги та розвитку ідей, вірних друзів та надійної команди однодумців! Здоров’я і щастя Вам, Вашій родині, гарного настрою, натхнення і здійснення найзаповітніших мрій!

alt

06.10.2020

6 жовтня 2020 року співробітники Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН на чолі з директором Кобизєвою Любов Никифорівною здійснили робочий візит до Інституту здоров’я рослин ТОВ «Фабрика агрохімікатів» групи компанії «Укравіт» з метою налагодження наукового співробітництва.

В ході зустрічі із засновником групи компанії «Укравіт» Ільченко Віталієм Володимировичем було обговорено перспективні напрями наукової співпраці в галузі рослинництва. Ним було наголошено про актуальність досліджень в зв’язку з проблемами змін клімату, необхідність використання вітчизняного наукового потенціалу та відмічено зацікавленість у його розвитку, що сприятиме зміцненню позицій української аграрної науки.

Директором ТОВ «Фабрика агрохімікатів» Проценком Сергієм Анатолійовичем було проведено екскурсію до підрозділів Інституту і Фабрики та знайомство з керівниками та співробітниками, які представили лабораторії із сучасним обладнанням, дослідницькі проекти та перспективи розвитку експериментальної та наукової роботи.

В результаті візиту було визначено напрями спільних досліджень Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН з Інститутом здоров’я рослин та досягнуто попередніх домовленостей щодо їх реалізації.

altaltalt
altaltalt

 

25.09.2020

 

Шановні клієнти! Продовжується реалізація насіння озимих культур під урожай 2021 року. З характеристикою сортів озимих пшениці, тритикале, жита та ріпаку, а також оновленою інформацією про наявність насіння можна ознайомитись в розділі "Каталог продукції" за посиланням

За додатковою інформацією звертатись моб. тел. +38 (097) 980-38-27;

е-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it .

 

10.09.2020

 

ОГОЛОШЕННЯ. Оголошено конкурс на заміщення вакантної посади директора Державного підприємства «Дослідне господарство «Аграрне» Інституту рослинництва ім. В.Я.Юр’єва НААН». Ознайомитись з розширеною інформацією можна за посиланням

 

 

10.09.2020

 

10 вересня 2020 року виконуюча обов'язки директора Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН, доктор сільськогосподарських наук Кобизєва Любов Никифорівна, завідувач лабораторії селекції та генетики соняшнику, доктор сільськогосподарських наук Макляк Катерина Миколаївна, провідний науковий співробітник відділу рослинництва та сортовивчення, доктор сільськогосподарських наук Авраменко Сергій Володимирович, та провідний науковий співробітник лабораторії селекції та насінництва кукурудзи, кандидат сільськогосподарських наук Барсуков Ігор Петрович взяли участь у Дні поля "Інноваційні досягнення науково-дослідних установ НААН із селекції кукурудзи, сої, технічних та лікарських культур", який відбувся на Виставково-інноваційному центрі НААН (с. Ксаверівка Друга Васильківського району Київської області). Метою заходу була популяризація і пропаганда вітчизняних сортів та гібридів пізніх ярих культур і сучасних технологій їх вирощування.

 

День поля відкрив президент Національної академії аграрних наук України академік Гадзало Ярослав Михайлович. Учасники Дня поля – представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, обласних та районних державних адміністрацій, сільськогосподарських та фермерських господарств, провідні спеціалісти науково-дослідних установ НААН, відомі селекціонери – оглянули демонстраційні посіви пізніх культур та ознайомились з новітніми розробками наукових установ НААН.

 

Співробітники Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр'єва НААН охарактеризували стан і перспективи розвитку селекції кукурудзи, сої та соняшнику в Україні, представили основні досягнення та сучасні селекційні розробки інституту.

 

altaltalt

 

 

04.09.2020

 

04 вересня 2020 року в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН відбулися вибори директора інституту. На зборах колективу наукових працівників інституту, які проходили під головуванням Віце-президента НААН академіка Роїка Миколи Володимировича виборчі програми представили претенденти на посаду Кобизєва Любов Никифорівна, доктор с.-г. наук, в.о. директора Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН і Орлов Віталій Володимирович, кандидат економічних наук, директор ДП ДГ «Елітне» Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН.

 

За результатами таємного голосування на посаду директора Інституту обрано доктора сільськогосподарських наук Кобизєву Любов Никифорівну, за яку віддали голоси 91,3 % науковців.

 

Колектив інституту щиро вітає директора інституту Кобизєву Любов Никифорівну з обранням! Бажаємо вам, Любов Никифорівна, міцного здоров’я, творчого натхнення, нових ідей і значних успіхів у нелегкій праці для блага колективу і процвітання нашого інституту!

 

altalt

 

 

27.08.2020

 

ОГОЛОШЕННЯ 04 вересня 2020 року о 10.00 год. відбудуться збори колективу наукових працівників та вибори директора Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН.

Виборча дільниця розташована за адресою: м. Харків, проспект Московський, 142, перший корпус, 3-й поверх, мала актова зала.

 

До участі у виборах запрошуються наукові працівники Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН, при собі необхідно мати документ, що засвідчує особу та засоби індивідуального захисту (медичну маску).

 

З програмами кандидатів на посаду директора Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН Кобизєвої Л.Н., Орлова В.В. можна ознайомитись на сайті Інституту в розділі «Публічна інформація».

 

26.08.2020

 

Завершується прийом документів для вступу до аспірантури Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва Національної академії аграрних наук України на очну та заочну форми навчання зі спеціальності 201 «Агрономія».

Оголошення про прийом до аспірантури (докторантури) на 2020 рік

 

10.08.2020

 

Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН пропонує до реалізації високоякісне насіння озимих культур під урожай 2021 року.

Характеристику сортів озимих пшениці, тритикале, жита та ріпаку, а також оновлену інформацію про наявність насіння розміщено в розділі "Каталог продукції" за посиланням: Каталог продукції

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном: +38 (097) 980-38-27;

е-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

18.07.2020

 

          Згідно Наказу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти № 1062-Е від 06 липня 2020 року в період з 20 по 22 липня 2020 року буде проводитися акредитаційна експертиза у віддаленому (дистанційному) режимі за спеціальністю 201 «Агрономія» освітньої програми «Агрономія» за третім рівнем вищої освіти в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН.
          Програмою онлайн-візиту експертної групи заплановано «Відкриту зустріч», яка відбудеться 20 липня 2020 року з 15:30 до 16:00, прийняти участь у якій можуть всі учасники освітнього процесу (крім гаранта ОП та представників адміністрації Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН).

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у «Відкритій зустрічі» з експертною групою, яка відбудеться за лінком:

Час: 20 липня 2020 15:30 - 16:00


Приєднатися до Zoom зустрічі
https://us04web.zoom.us/j/75003116756?pwd=UmN5M2FkQzlTZ0dvVjJTQ0pZNjFOdz09
Ідентифікатор зустрічі: 750 0311 6756
Пароль: 2020

 

 

16.07.2020

 

     Національна академія аграрних наук України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2008 №777 «Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки» від 03.09.2008 р. оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Державного підприємства «Дослідне господарство «Аграрне» Інституту рослинництва ім. В.Я.Юр’єва НААН».

   Розширена інформація про строки та умови проведення конкурсу.

 

 

06.07.2020

Інформація для шановних споживачів насіння !

 

2020.07.06 OZ REAL 1

2020.07.06 OZ REAL 2

 

 

06.07.2020

 

     До уваги відвідувачів сайту!
     З метою скорочення часу пошуку характеристик сортів і гібридів польових культур зазначені дані, які розміщені за посиланням - наукові розробки - сорти рослин, дубльовані в розділ КАТАЛОГ ПРОДУКЦІЇ.
     Крім того, в розділі КАТАЛОГ ПРОДУКЦІЇ надані характеристики перспективних сортів і гібридів рослин, що не увійшли до Каталогу станом на 06.07.2020 р.

 

 

03.07.2020

 

     2 липня 2020 року на базі «Виставково-інноваційний центр НААН України» ( с. Ксаверівка друга, Васильківський р-н, Київська обл.) відбувся Всеукраїнський день поля, в якому прийняли участь науково-дослідні установи НААН та представники Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства України. Відкрив День поля Президент Національної академії наук України, академік НААН Гадзало Ярослав Михайлович. Оригінаторами було проведено демонстрацію сортів та гібридів сільськогосподарських культур, створених науково-дослідними установами НААН.
     В роботі заходу прийняли участь в.о. директора Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН, доктор сільськогосподарських наук Кобизєва Любов Никифорівна та завідувач лабораторії селекції та генетики жита озимого, доктор сільськогосподарських наук Єгоров Дмитро Костянтинович, які представили основні характеристики сортів і гібридів озимих та ярих зернових культур селекції Інституту та надали консультації щодо розкриття потенціалу їх продуктивності.

 

2020.07.03 DP UKR 01 2020.07.03 DP UKR 02

2020.07.07 DP UKR 03 2020.07.07 DP UKR 04

 

 

03.07.2020

 

     Національною академією аграрних наук України 18.06.2020 р. оголошено конкурс на зайняття посади директора Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва НААН (61060, Харківська обл., місто Харків, пр. Московський, будинок 142).
     У конкурсі можуть брати участь громадяни України, які вільно володіють державною мовою, мають науковий ступінь доктора наук або доктора філософії (кандидата наук), стаж роботи на посадах наукових працівників та (або) науково-педагогічних працівників не менше 10 років, зокрема досвід роботи на керівних посадах не менше 5-ти років, та є фахівцями з основного напряму діяльності цієї наукової установи.
     Строк подання заяв – два місяці з дня опублікування оголошення Академією.
     Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають наступні документи:
     - заяву про участь у конкурсі на ім’я Президента НААН, в якій зазначається інформація про застосування або незастосування до претендента обмежень, встановлених частиною третьою  статті 9 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”;
     - особовий листок з обліку кадрів з фотографією (розміром 3х4 см);
     - автобіографію;
     - копії документів про вищу освіту, науковий ступінь та вчене звання;
     - довідку про проходження попереднього (періодичного) психіатричного огляду, яка видається відповідно до Порядку проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2000 р. № 1465 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 39, ст. 1656);
     - довідку про наявність або відсутність судимості;
     - інформаційну довідку з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення;
     - копію паспорта, засвідчену претендентом;
     - копію трудової книжки;
     - письмову згоду на обробку персональних даних;
     - декларацію як кандидата на посаду за минулий рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції » (роздруковану з сайту НАЗК).
     Копії документів, які подаються претендентом (крім копії паспорта), мають бути засвідчені в установленому порядку (за місцем роботи претендента, засновником або нотаріально).
     Відповідальність за недостовірність документів несе претендент.
     У разі подання заяви та документів, передбачених цим пунктом, лише електронною поштою учасник конкурсного відбору до проведення виборів додатково подає підписану заяву та завірені копії документів. У разі не подання зазначених документів, претендент не допускається до участі у виборах.
     Документи надсилати на адресу: м. Київ-10, вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 9, Національна академія аграрних наук Україниабо vnka@naas.gov.ua .
     У разі не подання повного пакету документів, претендент не допускається до участі у конкурсі.
     Телефон для довідок : (044) 521-92-91.

 

 

01.07.2020

 

 

     30 червня 2020 рокуна базі Селекційного центру Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН та ДП «Дослідне господарство «Елітне» відбувся науково-практичний семінар - «День поля 2020» «Інновації Інституту рослинництва ім. В.Я.Юр’єва для аграрного комплексу».
      У роботі семінару взяли участь голова Харківської обласної ради Чернов С.І., академік-секретарь відділення рослинництва НААН Кондратенко П. В., голова правління організації роботодавців у сфері АПК Харківської обл. Глянь І.Д., представники науково-дослідних та учбових закладів системи НААН та МОН України, Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, директор ДП ДГ «Елітне» ІР НААН Орлов В.В., представник групи компаній «Укравіт», керівники агроформувань Харківської, Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Сумської та Полтавської областей, регіональні представники комерційних структур та засобів масової інформації. Загальна кількість – 150 осіб.

 

2020.07.01 DenPolya 01 2020.07.01 DenPolya 02
2020.07.01 DenPolya 03 2020.07.01 DenPolya 04
2020.07.01 DenPolya 05 2020.07.01 DenPolya 06
2020.07.01 DenPolya 07 2020.07.01 DenPolya 08
2020.07.01 DenPolya 09 2020.07.01 DenPolya 10
2020.07.01 DenPolya 11 2020.07.01 DenPolya 12
2020.07.01 DenPolya 13
   
 

17.06.2020

Конкурс на заміщення вакантної
посади директора Державного підприємства
«Дослідне господарство «Пантелеймонівське»
Інституту рослинництва ім. В.Я.Юр’єва НААН» 

Конкурс. ДП ДГ "Пантелеймонівське" ІР НААН"

17.06.2020

 17-18 червня 2020 року

ІНСТИТУТ РОСЛИННИЦТВА ІМ. В. Я. ЮР’ЄВА

НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК УКРАЇНИ
проводить
Міжнародну наукову Інтернет-конференцію
«Новітні технології в рослинництві: традиції та сучасність»,
присвячену ювілейним датам від дня народження
видатних вчених-рослинників:
академіка АН УРСР Миколи Миколайовича Кулешова,
члена-кореспондента АН УРСР Тимофія Даниловича Страхова,
професора Петра Васильовича Кучумова.
В конференції прийняли участь 205 учасників із 4-х країн:
України, Республіки Білорусь, Республіки Молдова, РФ.
Представлено 79 тез доповідей
за шістьма розділами.

 

Збірник тез міжнародної конференції

 

15.06.2020 

2020.06.15 DP

 

ПРОГРАМА
науково-практичного семінару - «День поля 2020»
«ІННОВАЦІЇ ІНСТИТУТУ РОСЛИННИЦТВА ім. В.Я.ЮР’ЄВА ДЛЯ АГРАРНОГО КОМЛЕКСУ»
30 червня 2020 року

 

 

28.05.2020

ДО УВАГИ ШАНОВНИХ СПОЖИВАЧІВ НАСІННЯ !!!!

РОЗПОЧИНАЕТЬСЯ ПРОДАЖ НАСІННЯ ОЗИМИХ КУЛЬТУР під урожай наступного року (ЗА ЦІНАМИ МИНУЛОГО РОКУ).

2020.05.28.PriceOz 

 Опис сортів і гибридів озимих культур знаходиться за посиланням: - наукові розробки - сорти рослин .....

 

21.05.2020

2020.05.20 Zv1

 2020.05.20 Zv2

 

18.05.2020

 

Шановні партнери!

За даними обстежень посівів, проведених науковцями Інституту, в умовах поточного року найбільш стійкими виявилися сорти харківської селекції Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

Для попередніх замовлень Інститут оприлюднює перелік доступних для попередніх замовленьсортів і гибридів озимих культур під урожай 2020 року.

Високоякісне насіння всіх зазначених сортів і гібридів озимих культур є в наявності.

Запрошуємо до плідної співпраці!

 

 

12.05.2020

В Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН проводиться  Міжнародна наукова інтернет-конференція

 

04.05.2020

ДО УВАГИ ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ!

 

ІНФОРМАЦІЯ щодо підсумків обстеження посівів озимих культур
в окремих господарствах різних агрокліматичних зон області,
проведеного науковцями Інституту рослинництва
ім В. Я. Юр’єва НААН

 

 

12.03.2020

ДО УВАГИ ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ!

Науковцями Інституту підготовлено науково-практичні рекомендації «АГРОТЕХНІЧНІ ЗАХОДИ ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВОГО КОМПЛЕКСУ РОБІТ У ГОСПОДАРСТВАХ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ В 2020 РОЦІ »

 

 

20.02.2020

 

 ДО УВАГИ ШАНОВНИХ СПОЖИВАЧІВ НАСІННЯ !!!!

ОГОЛОШУЄТЬСЯ  РОЗПРОДАЖ
ЗАЛИШКІВ  НАСІННЯ ЯРИХ КУЛЬТУР, ГІБРИДІВ СОНЯШНИКУ ТА КУКУРУДЗИ

 

ЦІНИ ЗНИЖЕНЇ:

 

 2020.02.26 Yur 1

 

 2020.02.26 Son 1

 

 

20.02.2020 

Обласний семінар-навчання на тему:

«Інноваційні рішення в селекції та технологіях вирощування сільськогосподарських культур».

20 лютого 2020 року

Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН України

(м. Харків, просп. Московський, 142)


Реєстрація учасників: 08.30 – 09.00


Початок роботи: 09.00

         
          Запрошені: керівники та спеціалісти агроформувань області, науковці Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН України та інші наукові установи.

 19.02.2020

   Згідно затвердженого плану «Підвищення кваліфікації наукових кадрів установ мережі НААН» на 2020 рік в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН, Національному центрі генетичних ресурсів рослин України (місто Харків) з 24.02.2020 р. по 28.02.2020 р. буде проведено курси з підвищення кваліфікації наукових кадрів за темою «Методологічне та інформаційне забезпечення селекційних досліджень», «Формування, ведення, ефективне використання колекцій генетичних ресурсів рослин».

    Програмою курсів передбачено розгляд питань: формування та аналіз експериментальних даних, використання сучасних засобів комп’ютерних технологій для експериментального, математичного та інформаційного забезпечення наукових досліджень, значення генетичного різноманіття рослин для людства, взаємодія установ Системи генетичних ресурсів рослин України з міжнародною мережею генетичних банків, участь України у реалізації Конвенції з біологічного різноманіття та Глобального плану акцій з генетичних ресурсів для продовольства та сільського господарства, виконання Нагойського протоколу. У ході лекцій та семінарів слухачі будуть ознайомлені з науковими розробками Інституту рослинництва ім.В.Я. Юр’єва НААН. 

 

 

17.02.2020

 

ПРОПОЗИЦІЯ

 

     Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН

пропонує на реалізацію насіння сортів, гібридів та

батьківських компонентів ярих культур

під урожай 2020 року.


     Все насіння високоякісне і сертифіковане.


     Опис сортів та прайс-листи із зазначенням цін та
можливих знижок наведено нижче.

 

 2020.02.20 Yur

2020.02.20.01 Yur 

2020.02.20.02 Yur 

2020.02.20.03 Yur 

 2020.02.20.04 Yur

 2020.02.20.05 Yur

2020.02.20.06 Yur 

 

 

 

2020.02.20 GibrSon

 

 2020.02.20 BFSon

 2020.02.20.07 Son

 

 

2020.02.20 GibrKuk

2020.02.20 BFKuk

 

 2020.02.20.08 Kuk

 

 

 2020.02.20.09

 

 

 

 PETRENKOVA V P 1948 2020

 

 

19.12.2019

   

    Вітання з Різдвяними та Новорічними святами колегам і партнерам від відділу методологічного забезпечення та інтелектуальної власності ІР НААН

 

27.11.2019

 

     22 листопада 2019 року до Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва завітали представники компанії Shandong Qiyao Agriculture Development Co.Ltd:

     - директор інвестиційної компанії містер Лі;

     - головний вчений компанії містер Лян;

     - асистент директора за питаннями співробітництва Китай – Україна Вероніка Левченко.

     Зазначена компанія тісно співпрацює з Shandong Academy of Agricultural Sciences.

     Китайська делегація ознайомила наших вчених зі своїми новітніми технологіями створення та вирощування нових сортів пшениці лютеїнового типу. В ході зустрічі представників компанії заступником директора з наукової роботи Кобизєвою Л.Н., завідувачем лабораторії селекції та фізіології пшениці Леоновим О.Ю. та головним співробітником лабораторії селекції та фізіології пшениці Рябчун Н.І. було поінформовано про стан селекційної роботи з пшеницею у інституті.

     Сторонами була складена угода щодо співробітництва у сфері спільних наукових досліджень, обміну делегаціями вчених та проходження стажування.

 

2019.11.27 K01

 

 

26.11.2019

 

     З 3 по 11 листопада 2019 року, відбувся візит до Ляонінгської аграрної академії, Шеньян (Китайська народна республіка). Во директора Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН Кобизєвої Любов Никіфорівни та Чернобай Лариси Миколаївни завідувачки лабораторії селекції та насінництва кукурудзи. За програмою науково-технічного співробітництва між Україною та Китайською Народною Республікою на період 2019-2020 рр. затверджено спільний проект «Прискорене створення гібридів кукурудзи різного цільового призначення з комплексом цінних агрономічних властивостей».

     На основі раніш проведеної роботи, відкритого проекту та з метою поглиблення співпраці відбулося відкриття спільної лабораторії з селекції кукурудзи між Ляонінгською аграрною академією та Інститутом рослинництва ім. В. Я. Юр’єва. На церемонії відкриття з китайської сторони були присутні: Президент LAAS – Гуомин Суи (GuominSui), директор Інституту кукурудзи – Ян Бо та наукові співробітники інституту кукурудзи. З української сторони були присутні: Кобизєва Любов Нікифорівна та Чернобай Лариса Миколаївна. Доповідачі з обох сторін відмітили важливість і своєчасність відкриття спільної лабораторії для покращення робіт зі створення спільного вихідного матеріалу та гібридів кукурудзи.

     Після підписання договору про співпрацю та установчих документів було урочисто відкрито інформаційну дошку з реквізитами спільної лабораторії.

     До дня святкування 70-річчя Китайської Народної республіки делегація і співробітники інституту кукурудзи відвідали виставку присвячену досягненням країни.

  2019.11.26 01 2019.11.26 02  

2019.11.26 03 2019.11.26 04

2019.11.26 05  2019.11.26 06 

 

  

16.10.2019

 

ДО УВАГИ ШАНОВНИХ СПОЖИВАЧІВ НАСІННЯ !!!!

ОГОЛОШУЄТЬСЯ РОЗПРОДАЖ

ЗАЛИШКІВ  НАСІННЯ ЯРИХ КУЛЬТУР

ЗА ЦІНАМИ МИНУЛОГО РОКУ.

За довідками та з питань придбання насіння звертатися до відділу маркетингу

(тел. +38097-980-38-27). E-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

30.09.2019

 

 До уваги шановних відвідувачів сайту! 

Вийшов з друку науково-виробничий збірний "Вісник Центру наукового забезпечення АПВ Харківської області" № 26. З матеріалами збірника можна ознайомитися на відповідній сторінці сайту ("Наукові видання" - "Вісник Центру наукового забезпечення АПВ Харківської області").

 

20.09.2019

 

2019.09.20 DilovaProp

 

19.09.2019

 

2019.09.19 ZaprForum

Програма форуму та форма заявки учасника.

 

23.08.2019

 

                            ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ!

     Звертаємо Вашу Увагу на новітні високоврожайні сорти озимої пшениці (Приваблива, Привітна, Досконала, Здобна та Принада) селекції Інституту, які гідно зарекомендували себе навіть у аномальних погодних умовах 2015-2019 рр. Сільгосптоваровиробники, які вже висівали високоякісне насіння під урожай 2019 року, відмічають їх виняткову конкурентоспроможність і якість.

    Короткі характеристики зазначених сортів – додаються. Повний опис сортів розміщено на сайті (шлях для пошуку - Наукові розробки - Сорти рослин).

     Поспішайте придбати високоякісне насіння від оригінатора (звертатися у відділ маркетингу за тел. (+38) 097-980-3827.

 

 

23.08.2019

Національна академія аграрних наук України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2008 №777 «Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки» від 03.09.2008 р. оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Державного підприємства «Дослідне господарство «Пантелеймонівське» Інституту рослинництва ім. В.Я.Юр’єва НААН»

Умови конкурсу на заміщення вакантної посади директора Державного підприємства «Дослідне господарство «Пантелеймонівське» Інституту рослинництва ім. В.Я.Юр’єва НААН»

 22.08.2019

Напередодні осіннього комплексу польових робіт в Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН проведено науково-практичний семінар «ОЗИМІ ЗЕРНОВІ КУЛЬТУРИ: ТЕХНОЛОГІЇ, РИЗИКИ, МОНІТОРИНГ».


   У роботі семінару прийняли участь керівники та спеціалісти агрономічної служби господарств В.-Багачанського, Семенівського та Зіньківського районів Полтавської області. З урахуванням попередників, умов зволоження грунту та біологічних особливостей сучасних сортів розглядалися питання основних агроприйомів вирощування в ресурсозберігаючих та інтенсивних технологіях пшениці озимої, а саме: строки сівби, норми висіву, формування густоти рослин, система удобрення та оптимізація азотного живлення рослин (фази, строки, дози азоту та види добрив, мікроелементи, регулятори росту, сумісне їх застосування тощо).Значна увага була приділена питанням моніторингу за станом посівів озимих зернових культур в осінній, зимовий та ранньо–весняний періоди.

  Загальний склад учасників семінару – 26 осіб.

 Програма семінару

 

22.07.2019

ІНФОРМАЦІЯ ДО ВІДОМА СПОЖИВАЧІВ НАСІННЯ.     Селекціонерами Інституту рослинництва імені В.Я.Юр’єва НААН створено інноваційні сорти пшениці озимої зимостійкістю 7-8 балів та адаптовані для вирощування як у Лісостеповій, так і у Степовій зонах України. Зокрема, випробування, проведені науковцями протягом 2013-2014 рр., засвідчили їх цілковиту конкурентоспроможність: рівень врожайності сортів Астет (8,95 т/га), Альянс (9,24 т/га), Розкішна (8,25 т/га), Фермерка (8,73 т/га), Запашна (9,36 т/га) на 20-25% перевищували стандарт. Стабільні результати урожайності протягом 2013-2015 рр. отримані підтверджуються Інститутом сільського господарства Північного Сходу НААН (Сумська обл.): Досконала – 8,76 т/га; Розкішна – 8,84 т/га; Альянс – 7,99 т/га при вмісті білку від 13 до 15,7%; клейковини – від 25 до 33,0%; сили борошна – 280-370 о.а.

     В поточному році, який вирізняється особливими погодними умовами, науковцями Інституту проведено аналіз врожайності 34 розповсюджених сортів пшениці озимої. Результати наведені в таблиці.

     Тобто, якісне, адаптоване до мінливих умов вирощування насіння від оригінатора – запорука Вашого успіху!

 

 

11.07.2019

 

     TO "SunMedia" знято короткий телевізійний відеозвіт щодо проведення 5 липня 2019науково-практичного семінару – «День поля 2019», присвяченого 140-річчю від дня народження академіка В. Я. Юр’єва.

 

05.07.2019

 

     Відкриття науково-практичного семінару – «День поля 2019», присвяченого 140-річчю від дня народження академіка В. Я. Юр’єва

 

2019.07.05 01 2019.07.05 02  

2019.07.05 03 2019.07.05 04  

2019.07.05 05 2019.07.05 06  

 

 

05.07.2019

 

     В Інституті рослинництва ім. В.Я. Юрʼєва НААН 4 липня 2019 року розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Підвищення ефективності селекції та рослинництва у сучасних умовах», присвячена 140-річчю з дня народження Василя Яковича ЮрʼєваНААН. Ювілейна дата відзначається на держаному рівні згідно Постанови Верховної Ради України № 2654-VIII від 18.12.2018 р. В роботі конференції прийняли участь 75 науковців з України і Білорусі. Конференція відбулася за активної участі Академіка-секретаря Відділення рослинництва НААН академіка П.В. Кондратенка. Науковцями інституту було вшановано пам’ять В.Я. Юр’єва хвилиною мовчання, до його бюсту на площі біля кінотеатру «Київ» було покладено корзину квітів.

     Згідно програми конференції було проведено пленарне засідання та засідання секцій: сучасні досягнення в селекції насінництві польових культур; генетичні ресурси рослин; генетика, біохімія та біотехнологія польових культур; адаптивність до біо- та абіотичних чинників; новітні технології в рослинництві. Видано збірник тез, що включає 141 тезу доповідей 329 вчених з восьми країн: України, Білорусі, Молдови, Польщі, Азербайджану, РФ, Ірану та Алжиру.

     До ювілейної дати було знято фільм про життя та діяльність В.Я. Юр’єва, видано книгу «Золото пшеничного колосу: нарис про академіка В.Я. Юр’єва».

2019.07.04 01 2019.07.04 02   

2019.07.04 03 2019.07.04 04    

      Сьогодні роботу Міжнародна науково-практична конференції буде продовжено проведенням науково-практичного семінару - День поля 2019 на селекційному центрі Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН, де заплановано огляд та ознайомлення з демонстраційно-технологічними посівами польових культур, селекційними досягненнями науковців Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН. До участі запрошені учасники конференції, представники наукових та учбових закладів, керівники і фахівці Департаменту АПР ХОДА та УАПР РДА області, сільськогосподарських підприємств, громадських організацій і комерційних структур.

  

 

03.07.2019

До 140-річчю від дня народження академіка В. Я. Юр’єва - фільм «Я мрію дати людям хліб...».

 

02.07.2019

ШАНОВН І КОЛЕГИ!!!

 

     Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН оголошує початок приймання попередніх замовлень на закупівлю під урожай 2020 року високоякісного насіння сортів ПШЕНИЦІ ОЗИМОЇ М’ЯКОЇ ТА ТВЕРДОЇ, а також сортів та гібридів ЖИТА І ТРИТИКАЛЕ ОЗИМОГО усіх генерацій безпосередньо від оригінатора.

   З усіма наведеними сортами і гібридами озимих культур є можливість безпосередньо наочно ознайомитися 5 липня 2019 року під час проведення науково-практичного семінару – «День поля 2019», присвяченого 140-річчю від дня народження академіка В. Я. Юр’єва (програма на сайті Інституту).

   Контакти для замовлень та отримання консультацій:

   служба маркетингу – тел. 097-980-38-27; E. mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it .

     Завідувач лабораторії селекції пшениці озимої – Леонов Олег Юрійович, тел. 066-263-67-60.

     Завідувач лабораторії селекції жита озимого – Єгоров Дмитро Костянтинович, тел. 050-964-6881

     Завідувач лабораторії селекції тритикале озимого – Щипак Геннадій Васильович, тел. 063- 476-3107.

 

 

02.07.2019

           ДО УВАГИ ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ!

     Науковцями Інституту підготовлено рекомендації «ЗБИРАННЯ ВРОЖАЮ ЗЕРНА РАННІХ ПОЛЬОВИХ КУЛЬТУР У ГОСПОДАРСТВАХ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ В УМОВАХ 2019 РОКУ»

 

24.06.2019

2019.07.05 ZaproshDP

 

ПРОГРАМА Науково-практичного семінару – «День поля 2019»,

присвяченого 140-річчю від дня народження академіка В. Я. Юр’єва

 

 24.06.2019

2019.07.05 ZaprKonf

 

ПРОГРАМА міжнародної наукової конференції
«Підвищення  ефективності селекції та рослинництва у сучасних умовах»,

присвяченої 140-річчю від дня народження академіка В. Я. Юр’єва